Výlet do ZOO 2014

Ve čtvrtek 12. června se děti ze školy v Mokrých Lazcích vydaly na exkurzi do Ostravské ZOO. Jelo 15 žáků ze čtvrté a páté třídy a děti ze školní družiny. Byly to děti, které se umístily na prvních místech v celoroční soutěži „Putování za zvířaty napříč světadílem“.

Sraz byl v 8:30 na vlakovém nádraží. Na svinovské nádraží jsme přijeli vlakem, pak jsme přestoupili na tramvaj a nakonec na trolejbus. Vystoupili jsme až před ZOO, a poté, co jsme vešli dovnitř, jsme dostali vstupenky a dali jsme si svačinu. Pak jsme se již vnořili do tajů ZOO Ostrava.

Byla tam spousta různých zvířat – nejdříve jsme viděli koně a osly. Na chvíli jsme se zastavili u plameňáků a pokračovali jsme v obchůzce průchozí voliérou. Šli jsme stále hlouběji do ZOO, prošli jsme kolem lam a pávů, až jsme došli k venkovu, kde jsme se zastavili ve výběhu s kozami. Rádi jsme se zastavili a krmili kozy granulemi, které jsme si koupili v automatu. Nejvíce nás zaujala opice, která chtěla bonbon, který samozřejmě nedostala, protože zvířata sladkosti nesmí. Na hřišti jsme se vydováděli a šli jsme do pavilonu hrochů. Za hrochy nás čekali sloni. Viděli jsme dokonce i nedávno narozené mládě, mladou slonici jménem Rashmi a několik dospělých slonů. Dále nás čekal pavilon s africkými zvířaty. Ukázaly se nám čtyři žirafy a poté co zebra strašně silně zařvala, jsme raději pokračovali k vydrám. Naskytl se nám nádherný pohled na skotačící vydry a jejich potomstvo. V Zoo se opravovaly pavilony, skoro dodělaný pavilon byl pro opice a malý vodní svět, kde jsme si mohli vyzkoušet např. točení mlýnku, zvedání stavidla apod. Zajímavé bylo, že opice a medvědi byli ve stejném výběhu a medvědi je nesežrali. Také tam bylo nové hroší mládě, které se jmenuje Kvido. A dokonce tam byla hrošice Katka, která se jmenovala stejně jako já.

Děti, které vyhrály soutěž dostaly nanuky, ostatní si je koupili. Když jsme odjížděli ze ZOO tak jsme byli smutní, protože se nám tam moc líbilo. Výlet se povedl a počasí nám přálo.

Kateřina Petrková a Jan Vilč

Zveřejněno 26.8.2014