Škola v přírodě Soláň 2014

Od 15. 9. do 19. 9. 2014 prožili žáci naší školy týden na Soláni v Beskydech. Byli jsme ubytováni v horském hotelu Čarták. Název Čarták vznikl ze slova čarda, což byl strážní domek portášů, který na místě dnešního hotelu stál.

A jak to všechno začalo? V pondělí jsme se u autobusu rozloučili s rodiči a na místo jsme dorazili po půl jedenácté. Ubytovali jsme se ve dvoulůžkových a čtyřlůžkových pokojích. Po obědě jsme se rozdělili do týmů –  do jakého družstva patříme a kdo je náš vedoucí jsme věděli už z minulého týdne. Vedoucí byli děti z pátého ročníku. Bylo šest družstev, která se jmenovala podle pohádek – Maxipsi, Křemílci, Bubáci, Duchové, Rákosníčci a Skřítci. Tyto týmy mezi sebou celý týden soutěžily.

Soutěžili jsme v různých rytířských a pohádkových dovednostech, hráli jsme divadlo, u kterého jsme se všichni moc pobavili, zjišťovali jsme také pověsti o Soláni a o hotelu Čarták, v kterém jsme bydleli. Na čtvrtek jsme se všichni těšili, bylo večerní vyhlášení vítězů a naše oblíbená diskotéka. Pátek byl však nejsmutnější, už byl čas odjezdu. A jaký byl konec? Všichni jsme nasedli do autobusu a jeli zpátky domů.

Já jsem jela na školu v přírodě naposled, ale myslím si, že tato se povedla velmi dobře a budu na ní ráda vzpomínat.

Kateřina Peterková

Zveřejněno 6.10.2014