Lampiónové hemžení 2014

Podzimní tradicí v naší škole je Lampiónové hemžení. Letos se uskutečnilo ve čtvrtek 30.10.2014 v 17.17 hod. Sraz všech strašidel s lampiony nebo jiným osvětlením byl před obecním úřadem. Všichni měli moc pěkné kostýmy, které si buď sami vyrobili, nebo koupili.

 

Po zahájení se strašidelný průvod vydal do temných ulic naší vesničky Mokré Lazce. Moji spolužáci z páté třídy se průvodu nezúčastnili, protože měli s paní učitelkou Kupcovou plno práce s přípravou strašidelného sklepa. Ve sklepě tento večer ožil kostlivec, velká dýně, démon, čert a jiné stvůry. Po ukončení průvodu u školy se hned zvědavé děti stavěly do řady ke vstupu do strašidelného sklepa. Děti byly statečné a nebály se strašidel, proto dostaly sladkou odměnu v podobě skvělých buchet, které nám napekly maminky. Byly to jablkové, dýňové a čokoládové buchty. Nejvíce mi chutnaly jablkové muffiny. Výzdobu v podobě vydlabaných a osvětlených dýní připravili všichni žáci z naší školy. I letos, kdo si přinesl špekáčky, mohl si je opéct u ohně. Rodiče pro zahřátí dostávali svařené víno (děkujeme „Kapce“ a paní Galové) a děti teplý čaj (poděkování patří kuchyni).

Myslím si, že Lampionové hemžení se vydařilo, strašidla šla zase spát a snad se za rok zase v průvodu a ve sklepě objeví.

Kateřina Peterková

Zveřejněno 8.11.2014