Cyklostezka 2014

Proč potřebujeme opravit cyklostezku?

V naší obci Mokré Lazce bychom rádi opravili cyklostezku, která spojuje naší obec s městem Kravaře. Polovina cyklostezky, která patří k naší obci, je rozbitá a nemá asfalt. Druhá polovina patří Kravařím. Ta je opravená a může se zde jezdit i na kolečkových bruslích.

V Kravařích mám babičku a s celou rodinou tam jezdíme na kole. Také tam jezdíme na bazén nebo do cukrárny. Cesta je to velmi dobrodružná – na jaře a podzim plná bláta a v létě plná prachu. A proč potřebujeme mít opravenou cyklostezku? Na cyklostezce, která tam je dnes, se může někdo zranit. Je tam hodně děr, kamenů… A když zaprší, tak jsou tam velké kaluže. I já mám své zkušenosti s pádem z kola. Vyvázla jsem jenom s rozbitým kolenem.

Cyklostezku všichni z naší obce využíváme k mnoha účelům. Např: k jízdě na kole, k jízdě na kolečkových bruslích (v té části, která je kravařská), také k běhu a procházkám. Někteří jako já také jezdí na Doškův mlýn, kde je chovná stanice psů beaglů. Stromy, které rostou kolem cyklostezky sice dělají stín, ale potřebovaly by ostříhat a obnovit. Mohly by tam být i lavičky a místo pro děti (houpačky, skluzavky atd.). Také by neškodilo přidat odpadkové koše, aby se tam neválely odpadky. Na trávě se mohou pořádat pikniky. Je tam totiž krásná krajina, pole plná kukuřice, obilí. Poblíž je řeka Opava.

Opravit cyklostezku v Mokrých Lazcích potřebujeme, protože bychom mohli jezdit po nové asfaltové cestě bez úrazu a bezpečně.

Kateřina Peterková

Zveřejněno 9.2.2014