Noc s Andersenem

Dne 31. 3. v 18:00 hodin jsme přišli do školy. V šatně jsme si odložili věci a přezuli jsme se. Potom jsme šli do družiny a tam jsme se rozdělili do 6 skupin: Měsíčci, Balónci, Hvězdičky, Srdíčka, Lístečci a Květinky. První disciplínou bylo, že jsme museli najít indicie (nalepené obrázky), podle kterých jsme museli uhodnout název pohádky od Hanse Christiana Andersena. Po úspěšném vyluštění názvu pohádky ,,Císařovy nové šaty“ nám ji paní ředitelka v družině přečetla. Pohádka se všem moc líbila!
Poté následovala druhá disciplína: pantomima. Každý v týmu dostal kartičku, na které bylo napsané, co má předvádět.
Po pantomimě jsme si sedli do kruhu, kde se losovalo, v jakém pořadí půjdeme na půdu pro drahé kameny na císařovy nové šaty. Každý musel vyjít po schodech na půdu, kde byl v kyblíku se ,, žabím hlenem“ (škrobem) na dně ponořený drahocenný kámen. Všem se podařilo vylovit jeden drahocenný kámen!
Na toho, kdo přinesl kámen, už čekala dobrá večeře – tousty se zeleninou.
Třetí disciplína byla klidná, protože jsme byli po večeři. Spočívala v tom, že jsme dostali figurínu z kartonu a měli jsme ji vyzdobit jako císaře a jeho nové šaty. Všem týmům se figurína velmi povedla!
Pak už jsme se převlékli do pyžama, vyčistili si zuby, přichystali si karimatky a spací pytle na zem do družiny. Před spaním jsme se ještě byli vyfotit s našimi figurínami.
Po focení už jsme si lehli a paní učitelka nám četla pohádku. Netrvalo dlouho a všichni jsme už spali.
Ráno jsme se probudili, uklidili jsme si spací pytle a karimatky, na kterých jsme spali a oblékli se. Potom jsme šli do družiny, kde už na nás na stole čekala snídaně. Potom, kdy už jsme byli po snídani, jsme šli do tělocvičny, kde jsme hráli různé hry. Už se blížilo 8:00 hodin, kdy jsme šli domů.
Už se těším na další Noc s Andersenem!!!

Danek a Ondra Slunští

Zveřejněno 3.4.2017