Podzimní environmentální programy v ZŠ

TONDA OBAL NA CESTÁCH

  1. 9. 2023 jsme měli jedinečnou příležitost, zopakovat si vše co už víme, a zároveň se dozvědět i něco nového o třídění odpadů od člověka z nejpovolanějších – od Tondy Obala. Tonda Obal nám hezky vysvětlil důležitost třídění a ukázal nám dokonce i to, co mají naši plyšoví kamarádi v bříšku. Bříška mají naplněná rozemletými pet láhvemi! A co si myslíte, že měl Tonda Obal na sobě? Tričko, ano, ale to bylo vyrobeno z 50ti pet láhví, věřili byste tomu? Na závěr jsme všichni Tondovi Obalovi ukázali, jak dobře umíme třídit odpad, a že nám to šlo!

SADAŘŮV ROK

Dne 20. 9. 2023 jsme se zúčastnili interaktivní výstavy Sadařův rok. Paní lektorka nám poutavě vyprávěla o všem, co musí takový správný sadař a zahrádkář udělat na podzim. Ale nemyslete si, nebylo jen takové povídání. Mohli jsme ochutnat semínka některých rostlin, prohlédnout si velké – malé pomocníky zahrádkářů (žížaly), zahrát si na daktyloskopy tím, že jsme zvířátkům přiřazovali jejich stopy, zkusili jsme si naplnit pytel kreslenými bramborami a dokonce jsme si i na brambory v pytli zahráli a odskákali jsme v nich na valník.

Starší děti (4. a 5. ročník) plnily různé úkoly spojené  s prací na poli a v sadě během celého roku společně ve skupinkách.  Vyplňovaly, přiřazovaly, navrhovaly a nakonec si své znalosti ještě prověřily v soutěžní hře Riskuj. Za své snažení a zápolení byly všechny děti odměněny zdravou pochoutkou.                              Mgr. D. Řehořová

Zveřejněno 25.10.2023